Porady - najczęściej zadawane pytania

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę przeprowadzkową?
Każdemu zależy na sprawnej przeprowadzce, dlatego też wybierając firmę organizującą owe przedsięwzięcie warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy, pojemność dostępnych samochodów, ich wyposażenie oraz personel. Kluczową rolę w przeprowadzkach odgrywają umiejętności załadunkowe pracowników firmy przeprowadzkowej, a czasem również ich kreatywność, kiedy to meble trzeba zdemontować lub wynieść oknem zamiast drzwiami. Poza tym liczą się koszty i dostępność w danym terminie, prócz tego warto sprawdzić czy firma posiada polisę ubezpieczeniową na wypadek uszkodzeń, czy zagubienia rzeczy.

Ile będzie mnie kosztować przeprowadzka?
Cena przeprowadzki zależy od wielu czynników, między innymi od odległości pomiędzy punktem wyprowadzki a lokalizacją do której się będziemy wprowadzać. Na cenę wpływ ma również ilość rzeczy do przewiezienia, ich rozmiary i pakowność. Przedmioty drobne warto popakować w większe kartony i opakowania, chociażby worki, które łatwiej jest załadować na samochód. Ich ilość jest kluczowa w wycenie, gdyż od ilości rzeczy zależy ilość kursów jednego samochodu a także czas poświęcony na załadunek. Cena zależna jest także od tego czy pośród rzeczy transportowanych znajdują się rzeczy wartościowe i delikatne wymagające szczególnego traktowania. Należy również mieć na uwadze kondygnacje mieszkania, czy biura, gdyż czym innym jest załadunek z parteru na parter, a czym innym wnoszenie mebli na piąte piętro bez windy. Jak widać trudno jest szybko wycenić koszty przeprowadzki, a przedział cen może okazać się spory.

Jak zorganizować przeprowadzkę zagranicę?
Kluczowym zagadnieniem wymagającym ustalenia przeprowadzki zagranicę jest termin oraz zakres. Gdy mamy już lokum, wówczas można dowolnie zaplanować datę dowozu mebli i wyposażenia mieszkania z Polski lub do Polski. Kiedy wykonamy plan skąd i co przewieźć musimy dokąd, czas przygotować harmonogram transportu. Jeśli przedmiotów, mebli, sprzętów nie jest zbyt dużo i wystarczy jeden meblowóz warto zaplanować sposób załadowania samochodu tak by zmieścić jak najwięcej pojedynczym kursem, zaś kiedy konieczne będą dwa lub trzy kursy, czy samochody harmonogram wymaga rozbudowania o uwzględnienie dostawy kilkuetapowej.

Co i jak zapakować?
Nie wszystkie przedmioty trzeba opakować do przeprowadzki, jednakże szereg elementów wyposażenia wymaga uprzedniego spakowania, demontażu, złożenia. Potrzebny jest na to czas, więc jeśli chcesz by przeprowadzka była szybka i sprawna zadbaj wcześniej o przygotowanie mebli, sprzętów i rzeczy osobistych do przewozu. Warto zabezpieczyć rogi szaf, nóżki od krzeseł, jak również drzwiczki szafek przed otwieraniem, uszkodzeniami, urwaniem, ubiciem. W tym celu użyć można gąbki, folii, filcu. Drobne elementy można opakować w pudła ochronne, które zgromadzą w jednym miejscu pojedyncze elementy, jak książki, dokumenty, odzież, zastawy itp. dla wzmożenia ochrony można pudło wyłożyć folia bąbelkową i uzupełnić trocinami, styropianem. Zaklejając karton polecamy opisać zawartość, by łatwiej było się odnaleźć w nowym miejscu. Do katonów zachęcamy również pakowania sprzętów drobnego RTV i AGD.

Jak ocenić ile rzeczy będzie trzeba przewieźć?
Prosząc o wycenę firmę przeprowadzkową zapewne zostaniemy zapytani o ilość rzeczy podlegających transportowi i ich gabaryty. Wówczas warto mieć przygotowaną listą, spisem mebli i urządzeń, które trzeba będzie osobno przenieść, załadować i rozładować z samochodu. Przykładowo warto spisać ilość szaf z opisem ilość drzwi, czy wysokości, ilości szafek, komód, łóżek, foteli itd. Najtrudniejszy jest zwykle szacunek ilości kartonów, które mieszczą zawartość szaf i szafek w mieszkaniu. Niestety klienci rzadko dobrze doszacowują ilości drobiazgów wypełniających worki i kartony.

Co zrobić ze starymi meblami?
Gdy nadchodzi czas przeprowadzki do nowego mieszkania często okazuje się, ze wiele starych mebli nie nadaje się do transportu lub po prostu w nowym domu nie ma dla nich miejsca. Wówczas stare meble można zutylizować poprzez firmę przeprowadzkową, która zajmie się ich wywozem w odpowiednie miejsce. Nie musisz się zamartwiać co zrobić ze starą kanapą czy szafą. Warto wspomnieć, iż firmy realizujące przeprowadzki często wykonują także usługi opróżniania mieszkań, domów właśnie transportując zbędne wyposażenie domu na wysypisko.

Jak się szybko przeprowadzić?
Szybka przeprowadzka wymaga zorganizowania i zaplanowania. Skuteczny plan działania począwszy od pakowania, załadunku przez przewóz i rozładunek gwarantuje poprawny przebieg całego procesu przeprowadzki. Korzystając z doświadczenia firmy i wskazówek jak się spakować, co przygotować, by załadunek był błyskawiczny pomaga w organizacji. Największą ilość czasu  w trakcie przeprowadzki zajmuje pakowanie, również załadunek i rozładunek zajmuje dużo czasu, jednak dobrze przygotowane meble do przewozu i kartony pozwalają szybko zapakować samochód. Pośpiech nie sprzyja bezpiecznemu wykonaniu przeprowadzki, aczkolwiek sprawdzone rozwiązania przenoszenia nieporęcznych przedmiotów usprawniają cały proces. 

Czy moja obecność w czasie przeprowadzki jest konieczna?
Nie można się rozerwać i być w dwóch miejscach naraz, jednak czy w ogóle obecność klienta jest potrzebna podczas przeprowadzki? Posiadamy zaufany zespół pracowników, którzy zadbają o bezpieczeństwo powierzonego mienia klienta, dlatego też obecność na miejscu nie jest konieczna. Wielu klientów jednak pomaga pakować i dozoruje załadunek, jak i monitoruje rozładunek meblowozu. Czasem nie jest to możliwe by być obecnym zarówno w miejscu załadunku, jak i w lokalizacji rozładunku, co jednak nie stanowi problemu dla firmy przeprowadzkowej.

Czy przeprowadzka za pośrednictwem firmy jest dobrym rozwiązaniem?
Przeprowadzka przy pomocy firmy przeprowadzkowej to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort obsługi i nie posiadają doświadczenia w transporcie swego dobytku z miejsca na miejsce. Dzięki wyspecjalizowanym pojazdom, praktyce w załadunku, znoszeniu przedmiotów wielkogabarytowych, delikatnych jak instrumenty muzyczne, antyki, dzieła sztuki warto jest zaufać fachowcom i powierzyć realizację zadania przeprowadzki. Sprawny transport, często jednodniowy, jak również przystępna cena oraz oferta usług dodatkowych jak utylizacja zbędnych rzeczy, czy usługa pakowania, ustawiania mebli w nowej lokalizacji poszerzają wachlarz zalet, jaki posiada propozycje firmy prreprowadzkowej.

Co w przypadku uszkodzenia sprzętu w trakcie przeprowadzki?
Niestety nawet najlepszym fachowcom zdarzają się przypadku uszkodzenia cudzego mienia, powierzonych rzeczy klienta. Na tę okoliczność firma przeprowadzkowa posiada ubezpieczenie OC przewoźnika. W razie zaginięcia, uszkodzenia ładunku klient ma prawo dochodzić swych roszczeń odszkodowawczych od ubezpieczyciela firmy. Wysoka suma ubezpieczeniowa pozwala na uzyskanie satysfakcjonującego odszkodowania za szkody powstałe w wyniku realizacji usług przeprowadzkowych.

Copyright © 2019 KRAKMAX Simply the Best. KRAKMAX Przeprowadzki. ul. łużycka 65/61, Krakó.