Czy jesteś przesądny przeprowadzając się?

Przeprowadzka – niezależnie od tego, czy z domu rodzinnego do nowego gniazdka czy też na stancję bądź do akademika – wiąże się z niemałym stresem. Nie da się ukryć, to ważne wydarzenie w życiu każdego z nas. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z faktu, że istnieje kilka żelaznych zasad dotyczących zmiany miejsca zamieszkania. Chociaż wydają się śmieszne, w każdej z nich może kryć się ziarno prawdy. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym przesądom związanym z szeroko pojętymi przeprowadzkami.

Osoby szczególnie przesądne powinny stronić od przewożenia mebli w niedzielę. Nie ma nic gorszego niż przeprowadzka w ostatnim dniu tygodnia. Oczywiście, wiąże się to bezpośrednio z kalendarzem katolickim. Nie bez powodu jedno z przekazań brzmi „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”. Przeprowadzka w niedzielę jest pracą. Osoby, które odłożą przenoszenie gratów na ten szczególny dzień muszą liczyć się z… krótkim życiem. Z kwestiami religijnymi związany jest jeszcze jeden przesąd. Odradza się planowania przeprowadzki w listopadzie – wyjątkowo pechowym miesiącu, kojarzonym przede wszystkim ze świętem zmarłych. Jeżeli nie niedziela, to…? Otóż okazuje się, że najlepszymi dniami na przeprowadzkę są środa oraz sobota. Środa gwarantuje nam dużo gości w przyszłości. Osoby, które stronią od samotności, a zarazem lubią spędzać czas w większym gronie, winny wziąć w tym dniu urlop i postarać się przewieźć wszystkie meble i bibeloty do nowego lokum. Sobota natomiast wróży nam tj. wszystkim domownikom szczęście.

Kto by pomyślał, że przy przeprowadzce nawet pogoda odgrywa istotną rolę. Jeden z popularniejszych przesądów, w szczególności w województwach zlokalizowanych blisko Bałtyku mówi, że przeprowadzka w czasie wichury prowadzi do szybkiego rozpadu rodziny. Porywisty wiatr towarzyszący przewożeniu mebli i drobiazgów może zdmuchnąć „domowe ognisko” i szybko zakończyć nasze sielskie życie. Oczywiście, zasada ta nie dotyczy singli.
Finalnie pamiętajcie, pierwszym meblem, jaki powinniście wnieść do nowego gniazdka winien być… stół (symbol jedności rodziny). Zaniechanie tego przesądu może mieć wpływ na Wasze rodzinne relacje w przyszłości.

TOP 5 pomocnych trików przy przeprowadzce

Przeprowadzka – chociażby jedynie na stancje czy do akademika – potrafi dać w kość. Ciężka, nierzadko żmudna i na pewno bardzo stresująca, winna być zaplanowana w każdym szczególe. Kluczem do udanego przewozu mebli oraz bibelotów jest odpowiedni plan. Realizując kolejne podpunkty starajmy się ułatwić sobie pracę. Oto kilka przydatnych wskazówek, które sprawdzą się podczas przeprowadzki.

  1. Zauważyłeś, że większość kartonów przeprowadzkowych nie posiada otworów na dłonie? Ich przenoszenie jest nie tylko niewygodne, ale również zagrożone wysypaniem zawartości na ziemie. Aby uniknąć problemów warto wyciąć po bokach kartonów trójkątne otwory. Oczywiście, zróbmy to przed spakowaniem pudła. 
  2. Przenoszenie do połowy zapełnionych pudeł stanowi zwykłe marnotrawstwo czasu i energii. Postaraj się tak zorganizować pudła, aby były niemal w całości pełne. Wolną przestrzeń pomiędzy przedmiotami szczególnie delikatnymi, warto wypełnić pluszakami, miękkimi artykułami dekoracyjnymi, bielizną czy „ubraniowymi dodatkami” np. szalikami, czapkami, krawatami.
  3. Jeżeli nie chcesz marnować długich godzin na ponowne podłączanie sprzętu, koniecznie przed jego odłączeniem wykonaj kilka fotografii ułożenia kabli. Warto powtórzyć ten proces w przypadku każdej, stosunkowo zaawansowanej elektroniki – począwszy od telewizora, poprzez komputer, a skończywszy na sprzęcie kuchennym.
  4. Nie ma nic gorszego, niż nadwyrężony kręgosłup i to akurat w chwili, w której mamy tak wiele do zrobienia. Aby uniknąć problemów zdrowotnych książki oraz szczególnie ciężkie przedmioty spakuj do walizek na kółkach.
  5. Szybka przeprowadzka wymaga szybkiej organizacji. Wcale nie musisz zdejmować każdego ubrania z wieszaka, składać go, a następnie upychać do pudła. Użyj dużego worka na śmieci, aby połączyć ze sobą wszystkie ciuchy znajdujące się w szafie. Zrób w jego dnie otwór, przewlecz przez haczyki do wieszaków, a całość zwiąż od spodu. Tak przygotowane ubrania możesz od razu powiesić w nowym mieszkaniu – bez konieczności np. prasowania.

Przeprowadzka firmy lub mieszkania - czy warto skorzystać z fachowej pomocy w Krakowie?

Przeprowadzka firmy lub mieszkania - czy warto skorzystać z fachowej pomocy w Krakowie?

Przeprowadzki mieszkań w Krakowie są czasochłonne i dość męczące, w dodatku wnoszą w życie wiele bałaganu. Jednak równie trudne, a może jeszcze trudniejsze są przeprowadzki biur i firm. Należą do złożonych i wieloetapowych zadań, wymagających zaangażowania wielu osób.

Przeprowadzki firm w Krakowie..jak to wygląda u nas?

Mieszkańcy Krakowa i okolic mogą liczyć na fachową pomoc i najwyższy poziom usług. W Krakowie właściciele firm i biur chcący zorganizować przeprowadzkę swojego przedsiębiorstwa, mogą liczyć na wszechstronną pomoc. W ofercie bowiem naszej firmy przeprowadzkowej, znajduje się nie tylko transport mebli w pięknym mieście Kraków, ale również ich uprzednia rozbiórka oraz ponowny montaż w nowym lokalu.  Transport rzeczy delikatnych, takich jak instrumenty czy dzieła sztuki: odpowiednie ich zabezpieczenie, zapakowanie i dostarczarczenie pod wskazany adres to u nas codzienność
Dodatkowo, w ramach usług przeprowadzek biur, profesjonalna firma taka jak nasza zajmuje się utylizacją sprzętu elektronicznego i regałów oraz niszczeniem dokumentów, jeśli jest taka potrzeba.

Wiedza personelu, bogate doświadczenie zawodowe i wysokie kompetencje to to, co wyróżnia firmę z Krakowa wśród innych.

Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.